„Dotyk Emocji – radość odkrywania” – comiesięczny cykl warsztatów o emocjach dla dzieci
Podczas dzisiejszego spotkania rozmawialiśmy o dwóch emocjach, które towarzyszą każdemu z nas – radości i smutku.
Wspólnie zastanawialiśmy się, czym są te emocje, po czym możemy je rozpoznać oraz czy jedna z nich jest ważniejsza od drugiej. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem dzieliły się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i spostrzeżeniami.
Próbowaliśmy również wyobrazić sobie świat, w którym istnieje tylko radość. Ta rozmowa doprowadziła nas do ważnego wniosku – smutek , choć bywa trudny i nieprzyjemny, jest równie potrzebny. Pomaga nam zrozumieć, że coś lub ktoś jest dla nas ważny , pokazuje tęsknotę , przeżywanie straty
czy rozczarowania.
Nie zabrakło także ruchu i dobrej zabawy podczas gry „Kto tak jak ja…?”, dzięki której mogliśmy przekonać się, jak wiele nas łączy
Na zakończenie dzieci wykonały własne gniotki emocji. Z jednej strony pojawiła się radość , z drugiej smutek . To piękne przypomnienie, że wszystkie emocje mają swoje miejsce i każda z nich niesie ważną informację o tym, co dzieje się w naszym wnętrzu
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywność, otwartość i mnóstwo wspaniałych pomysłów. Wasza energia i zaangażowanie sprawiły, że było to wyjątkowe spotkanie!
Warsztaty prowadziła Magda Targońska – certyfikowany trener emocji dziecięcych oraz studentka psychologii.

























