PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO „Mamo, tato! Piszemy książeczkę! II edycja ”
Dzisiaj w naszej bibliotece odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno-literackiego „Mamo, tato! Piszemy książeczkę! II edycja” skierowanego do dzieci z łomżyńskich przedszkoli i zespołów przedszkolnych.
Zadaniem każdego uczestnika było własnoręczne stworzenie książeczki (wymyślenie własnej historii, wykonanie ilustracji oraz zaprojektowanie okładki).
Komisja oceniająca w skład, której weszli uczniowie klasy II Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im.Wojciecha Kossaka w Łomży: Wiktoria Boroń, Nikola Żebrowska, Pola Szymańska, Sofiia Lykhman spośród 11 zgłoszonych do konkursu prac postanowiła przyznać następujące nagrody I, II, III miejsca i wyróżnić pozostałych uczestników:
I miejsce – Hanna Fabisiak, SP w Wygodzie – „Promyczek szczęścia”
II miejsce – Lena Kowalik, PP nr 14 – „Ula i pajęczyna”
III miejsce – Aleksandra Gutowska, SP w Wygodzie – „Ola i rymy”
Wyróżnienia:
1. Gabriela Truszkowska, ZSP w Śniadowie – „Mały kotek – wielka przygoda”
2. Nikodem Choromański, ZSP w Śniadowie – „Kto mieszka w lesie?”
3. Filip Rutkowski, PP nr 9 – „Smok”
4. Wiktoria Gosiewska, PP nr 9 – „Żyrafa i zdrowe odżywianie”
5. Anna Gadomska, PP nr 9 – „Moja przygoda z bieganiem”
6. Milena Perkowska, SP w Wygodzie – „Samotna Myszka”
7. Magdalena Grabowska, ZSP w Wiźnie – „Pobaw się ze mną”
8. Zuzanna Wawerko, NP Mały Artysta – „Tęczowy rekinek”
Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich opiekunom za udział w konkursie i wspólne tworzenie!
Wasze książeczki to małe arcydzieła – dowód na to, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic.
Zapraszamy do obejrzenia galerii prac nagrodzonych i wyróżnionych:

































