Zapraszamy na spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel, które odbędzie się 1 marca br. (wtorek) o godz. 13:00. Spotkaniu będzie towarzyszyć sprzedaż książek Autorki.

Anna Czerwińska-Rydel – muzyk, pedagog, gdańska autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY.
Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach tj. “Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie” – 2010 rok, “W poszukiwaniu światła, opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie” – 2011 rok. “Po drugiej stronie okna, opowieść o Januszu Korczaku” – 2012 rok, “Sto tysięcy kartek, opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim” – 2013 rok. Współtwórczyni portalu Internetowego o Chopinie www.echopin.pl który powstał we współpracy z Ministerstwem Kultury i Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Autorka Gdańskiej Trylogii dla dzieci (trzy opowieści biograficzne o J. Heweliuszu, G. Fahrenheicie i A. Schopenhauerze), na ten projekt Autorka otrzymała stypendium dla twórców Prezydenta Miasta Gdańska oraz Marszałka Samorządu Województwa Pomorskiego. W przygotowaniu “Historia Gdańska dla dzieci”. Za rok 2011 otrzymała Pomorską Nagrodę Artystyczną w kategorii Kreacje. Za rok 2012 otrzymała nagrodę Sztorm Roku w kategorii Literatura oraz została nominowana do nagrody Splendor Gedanensis.

(źródło: http://www.annaczerwinskarydel.com/oautorceo.html)

Skip to content