Zapraszamy na spotkanie autorskie z Dorotą Gellner (poetką, prozaikiem, autorką ponad stu książek, słuchowisk, bajek muzycznych i sztuki dla Teatru Lalek GULIWER), które odbędzie się 26 września br. o godz. 12:00. Spotkaniu będzie towarzyszyć sprzedaż książek autorki.

Dorota Gellner napisała prawie dwieście tekstów piosenek dla dzieci, wśród których są takie przeboje jak „Zuzia – lalka nieduża” czy „Ogórek wąsaty”. Debiutowała w Świerszczyku, współpracowała z Misiem, Płomyczkiem, Ciuchcią, Pentliczkiem, radiem i telewizją. W 1999 r. została laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. W 2005 r. otrzymała Order Uśmiechu. Za zasługi dla kultury dziecięcej odznaczona srebrnym medalem Gloria Artis oraz medalem Serce Dziecku. Jej książki znajdują się na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.