W związku ze zbliżającą się wizytą Wojciecha Cesarza oraz Katarzyny Terechowicz w naszej Bibliotece, prezentujemy ich debiutancką książkę pt. “Pamiętnik grzecznego psa”. Jest to zarazem pierwsza część niezwykle popularnej serii. Jej narratorem jest młody alaskan malamut o imieniu Winter, który z prestiżowej hodowli trafia wprost do niezwykłej rodzinki. Historia przedstawiająca świat z psiej perspektywy otrzymała III nagrodę w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz patronatem literackim Polskiej Sekcji IBBY, zrealizowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.