Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej ogłasza konkurs czytelniczy dla uczniów klas V – VI ph. “Na tropie zagadki”.

Cele:

– zainteresowanie dzieci twórczością Agnieszki Stelmaszyk,
– rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem,
– ćwiczenie pamięci, koncentracji uwagi, kojarzenia zdarzeń,
– kształcenie umiejętności współpracy w grupie.

Założenia organizacyjne:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Odbywać się będzie w dwóch etapach:
– etap I – eliminacje szkolne mające na celu wytypowanie trzyosobowej reprezentacji szkoły do udziału w finale konkursu
– etap II – finał w siedzibie Oddziału dla Dzieci MBP.

2. W finale konkursu uczestnicy powinni wykazać się znajomością następujących książek:
– Tajemnica klejnotu Nefertiti
– Skarb Atlantów
– Sekret Wielkiego Mistrza
– Klątwa Złotego Smoka
– Zagadka Diamentowej Doliny

3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie karty zgłoszenia do dnia 17 kwietnia 2015 r. w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, ul. 3 Maja 6 A. Karta zgłoszenia

4. Finał konkursu czytelniczego odbędzie się 8 maja 2015 r. o godz. 11:00 w Oddziale dla Dzieci, ul. 3 Maja 6 A.

5. Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie Komisja powołana przez Organizatora, która oceni:
– poprawność odpowiedzi na zadawane pytania,
– umiejętność formułowania wypowiedzi,
– znajomość przygód bohaterów oraz informacji popularnonaukowych zawartych w książkach Agnieszki Stelmaszyk.

6. Laureaci konkursu otrzymają nagrody i wyróżnienia.

7. Informacje o konkursie uzyskać można pod numerem telefonu 86 216-54-08.

Zapraszamy do udziału w konkursie!