Dziewczyna nacisnęła klamkę i znalazła się w przestronnej komnacie otwartej na okazałą sypialnię i dwa duże, pięknie umeblowane salony. W pierwszym z nich stał wspaniały fortepian a drugi, jeszcze większy, mieścił zasobną bibliotekę.

W trudnych momentach książki zawsze pozwalały Pięknej uciec od smutku. Sięgnęła więc po wybrany tom, zasiadła w fotelu i zaczęła go kartkować, aż w końcu zmęczona, usnęła.

Następnego ranka ze zdziwieniem znalazła obok poduszki bilecik. “Proś, o co tylko zechcesz, tutaj ty jesteś królową”, przeczytała.

Oto ponadczasowa opowieść o miłości Pięknej, która kochała książki i odrażającej Bestii w nowym wydaniu z urokliwymi ilustracjami M. Adreani przenoszącymi małego i dużego czytelnika do baśniowego świata.

   

Polecamy adaptację Franci Giady na motywach baśni Jeanne-Marie Leprince de Beaumont, Piękna i Bestia, il. M. Adreani.

 

Małym księżniczkom i młodym królewiczom polecamy również nowocześniejszą wersję o królewskich zamkach, dworach i błaznach.

Czy istnieje najlepszy prezent dla króla?

   

Mądra, ciepła opowieść przypominająca o tym, co najważniejsze.

Polecamy całą serię Księżniczka Adela. – Skworz J., Księżniczka Adela i prezent dla króla, il. Ignaczak A.

 

Ponadto, przypominamy klasyczne opowiastki z serii Rogera Hargreavesa.

   

Postaci Mr. Mena i Małej Miss narodziły się pewnego dnia w 1971 roku, przy śniadaniu, za sprawą ośmioletniego wówczas syna autora, który zapytał go o to, jak wyglądają łaskotki. Kreatywny tata postanowił je… narysować i tak powstała pierwsza postać serii, a po niej kolejne. Od tamtej pory, mimo upływu lat, Mr. Men i Mała Miss zdobywają serca kolejnych pokoleń dzieci na całym świecie. Do dziś sprzedano ponad 100 milionów egzemplarzy książek, na ich podstawie powstały seriale, wydano płytę z piosenkami Mr. Mena, a półki sklepowe uginają się od gadżetów związanych z serią.

   

Proste, przejrzyste i kolorowe ilustracje oraz pełne humoru opowieści z morałem z pewnością spodobają się i dwulatkom, i dzieciom w wieku przedszkolnym. Każda z książek to osobna historia, której bohaterem jest emocja czy element osobowości. Zapraszamy do odkrywania ich z Mr. Menem i Małą Miss.

Źródło: egmont.pl

Polecamy całą serię Rogera Hargreavesa.

Polecamy stronę dotyczącą serii: https://www.mrmen.com/

 

Na koniec coś dla Rodziców i Opiekunów, którzy, jak wiemy, kochają zdalne nauczanie : ) i dla których nie będzie problemem prowadzić dodatkowo lekcje biblioteczne : )

Znajdziecie tu przykłady zabaw inspirowanych literaturą dziecięcą.

Polecamy – Klimek-Michno K., Zabawy z książką w przedszkolu, w domu i w szkole.

Skip to content