Dzisiaj w naszej bibliotece gościliśmy Grzegorza Kasdepke – jednego z najbardziej cenionych współczesnych autorów książek dla dzieci, autora scenariuszy filmowych, redaktora naczelnego magazynu dla dzieci „Świerszczyk”, laureata wszystkich dostępnych nagród dla pisarza dziecięcego w Polsce, Kawalera Orderu Uśmiechu (2019). Spotkanie autorskie zorganizowane zostało w ramach 21. Dni Literatury Dziecięcej. DLD to cykl spotkań czytelniczych trwających od 2 do 30 kwietnia. Organizowane są co roku w naszej bibliotece w celu rozpowszechniania czytelnictwa wśród dzieci. W dniu rozpoczynającym DLD obchodzimy rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena, a także Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy II i dwóch klas III ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży.
Grzegorz Kasdepke jest autorem ponad 50 książek dla dzieci. W trakcie spotkania z poczuciem humoru opowiadał o swoim dzieciństwie, pracy oraz planach zawodowych. a także o swoich książkach, czytając ich fragmenty i wywołując przy tym salwy śmiechu. Dzieci z chęcią zadawały pytania i dowiedzieliśmy się, m.in.: jaki jest sekret dobrej książki, jak wygląda dzień pracy pisarza, którego z bohaterów było najtrudniej stworzyć?
Najważniejszą cechą twórczości Grzegorza Kasdepke jest to, że podoba się dzieciom i dorosłym, bo według słów Autora receptą na interesującą książkę dla dzieci jest napisanie tekstu, który zainteresuje również rodzica.
Po spotkaniu można było zakupić książkę i otrzymać autograf Autora.