Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek (8 – 15 maja), który w tym roku odbywa się pod hasłem “Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”. To już XX edycja organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Dla uczniów klas V – VIII szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego przygotowaliśmy konkurs czytelniczy “B jak biblioteka, B jak Bahdaj” z wiedzy dotyczącej 3 książek Adama Bahdaja – 11 maja (czwartek), godz. 10.00 (więcej –  REGULAMIN KONKURSU B JAK BIBLIOTEKA B JAK BAHDAJ).

Ponadto, w naszej bibliotece odbywają się spotkania biblioteczne dla przedszkolaków i uczniów klas I – III pod hasłami: “Te, co fruwają i miodek dają” oraz “Franklin czyta kolegom i inne historie”, a także cykliczne formy – spotkania z książką dla najmłodszych – “Czytanie na śniadanie” (czwartek, godz. 10.00) i bezpłatne zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 6 – 12 lat “Coś z niczego” (sobota, godz. 11.00).