„ŁĄCZY NAS KULTURA”
Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie w ramach Projektu „Łączy nas kultura. Edycja 3.” – warsztaty ilustracji książkowej z Panią Joanną Rusinek – polską graficzką i ilustratorką książek dla dzieci.
Dowiedzieliśmy się czym jest ilustracja, czym zajmuje się ilustrator oraz jak powstaje książka. Uczestnicy, pod okiem naszego dzisiejszego gościa, wykonali kolaże na podstawie książki „Szalik, o Wisławie Szymborskiej.” Efekty naszych dzisiejszych działań można obejrzeć w naszej bibliotece.
Uczestnikami spotkania były przedstawicielki ukraińskiej Akademii Humanistyczno-Pedagogicznej, która przyjechała do Łomży w ramach współpracy z Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży.
Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy na kolejne spotkanie – warsztaty kreatywne – 6 czerwca (wtorek) o godz. 16.30.
Projekt finansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja w ramach programu Przystań Świętego Mikołaja.
«ЄДНАЄ НАС КУЛЬТУРА»
Сьогодні відбулася чергова зустріч в рамках проекту «Єднає нас культура. Випуск 3». – майстер-класи з книжкової ілюстрації з пані Йоанною Русінек – польським графічним дизайнером та ілюстратором дитячих книжок.
Ми дізналися, що таке ілюстрація, чим займається ілюстратор та як створюється книга. Учасники під керівництвом нашого сьогоднішнього гостя робили колажі за книжкою «Шалік, про Віславу Шимборську». Результати нашої діяльності сьогодні можна побачити в нашій бібліотеці.
Дякуємо всім за присутність та запрошуємо на наступну зустріч – творчі майстерні – 6 червня (вівторок) о. 16.30.
Проєкт фінансується Фундацією Святого Миколая в рамках програми „Пристань Святого Миколая”.