PODSUMOWANIE DRUGIEGO DNIA KONKURSU RECYTATORSKIEGO “PRZYRODA WIERSZEM PISANA”
Konkurs recytatorski skierowany był do uczniów szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Przebiegał w dwóch etapach i obejmował dwie grupy wiekowe. 16 kwietnia występowali recytatorzy klas I – IV, a dziś, 17 kwietnia, wystąpili uczniowie klas V – VIII.
Pierwszym etapem konkursu były eliminacje szkolne, które wyłoniły maksymalnie pięcioro reprezentantów w każdej grupie wiekowej.
Dziś wystąpiło 32 recytatorów ze szkół z powiatu: ze Szkoły Podstawowej w Dobrzyjałowie, Drozdowie, Kupiskach,, Przytułach, Starym Bożejewie, Śniadowie, Wiźnie oraz Łomży – SP nr 1, SP nr 4, SP nr 5, SP nr 7, SP nr 9 oraz SP nr 10.
Zadaniem każdego uczestnika było przedstawienie jednego utworu związanego z przyrodą. Uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie utwory, m.in.: Wisławy Szymborskiej, Adama Mickiewicza, Agnieszki Frączek, Władysława Dzięgały, Hanny Łochockiej, Małgorzaty Strzałkowskiej, Jana Brzechwy, Ludwika Jerzego Kerna, Juliana Tuwima.
Oceny prezentacji recytujących dokonało jury w składzie:
Pani Dorota Przestrzelska – bibliotekarka I Liceum Ogólnokształcące w Łomży
Pani Magdalena Sinoff – muzyk, dyrygent, logopeda medialny,szefowa Studia Wokalnego eMDek, które obchodzi 25 lat działalności artystycznej, działającego przy Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych w Łomży
Pan Wawrzyniec Kłosiński – Wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
Pani Anna Kamińska – polonistka, bibliotekarka Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży
Po wysłuchaniu 32 recytatorów jury postanowiło przyznać następujące nagrody :
I miejsce – Maja Kazimierczuk – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży
II miejsce – Maja Cieślak – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży
III miejsce – Anastazja Duchnowska – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży
Jury przyznało również wyróżnienia:
1. Amelia Piórkowska – Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży
2. Karolina Szypulska – Szkoła Podstawowa w Dobrzyjałowie
3. Kacper Żebrowski – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kupiskach
4. Lena Ulińska – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży
5. Nadia Majkowska – Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży
6. Natalia Kozioł – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży
7. Zofia Dudkiewicz – Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży
Nagrodę Publiczności w wyniku głosowania otrzymała Katarzyna Dziedzicka – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kupiskach
Nagrodę specjalną ufundowaną przez I Liceum Ogólnokształcące w Łomży im. Tadeusza Kościuszki w Łomży otrzymała Kornelia Bajno – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży.
Przesłuchania recytatorskie uświetnił występ przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkole Mali Odkrywcy pod opieką Pani Ewy Baczewskiej i Joanny Papież.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody i wyróżnienia książkowe, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim za udział.