We wtorek 20 grudnia 2022 r. w Hali Kultury na Starym Rynku w Łomży odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego “Świąteczna zakładka do książki” skierowanego do uczniów szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie świątecznej zakładki, a celem – kultywowanie tradycji i zwyczajów Bożonarodzeniowych, inspirowanie do twórczej aktywności oraz rozwijanie zdolności plastycznych dzieci i młodzieży. Łącznie wpłynęło 238 prac.
Oceny prac dokonała komisja w składzie: Pani Anna Bureś – instruktor ds. plastyki Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży, Pani Agnieszka Chojnowska – instruktor ds. plastyki Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży, Pani Joanna Chludzińska – pracownik Działu Promocji i Edukacji Muzeum Północno – Mazowieckiego w Łomży, biorąc pod uwagę zgodność pracy z tematem konkursu, samodzielność, staranność wykonania oraz wykorzystanie różnych form i technik plastycznych.
Jury przyznało 16 nagród i 43 wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych: grupie uczniów klas I – IV oraz grupie uczniów klas V – VIII.
Wyróżnienia w kategorii uczniów klas I – IV otrzymali: Antonina Włodkowska – SP 2 w Łomży, Hanna Dziemińska, Aleksandra Mościcka – SP 4 w Łomży, Liliana Kazimierczuk, Stanisław Kąklewski, Zuzanna Kołodziejczyk, Gabriel Zaremba, Natalia Kleczyńska, Klaudia Łaska – SP 9 w Łomży, Miłosz Klewicki Zuzanna Grześ, Lena Chylińska, Wojciech Zduńczyk, Lena Gabriela Ochelska – SP 10 w Łomży, Izabela Pawluk – SP w Drozdowie, Natalia Kadłubowska, Kornelia Borys, Julia Konopka – SP w Konarzycach, Aleksander Borawski, Piotr Szabłowski, Liliana Komorowska, Mariusz Kołaczkowski, Michalina Godlewska – SP w Śniadowie, Natalia Boryszewska, Małgorzata Żulińska, Łucja Kania, Anna Pardo -SP w Kupiskach, Filip Żurek, Szymon Kołaczkowski, Łukasz Szabłowski – SP w Śniadowie, Kornelia Malinowska – SP w Wiźnie, Alex Boguski, Dagmara Wachuta – SP 5 w Łomży.
Wyróżnienia w kategorii klas V – VIII otrzymali: Laura Strzyż, Gabriela Malinowska, Marcel Bożomański, Oliwia Dardzińska, Aleksander Wróblewski, Michał Łada, Maryna Padabedava – SP 9 w Łomży, Piotr Goleński – SP w Drozdowie, Bartłomiej Zaorski – SP w Śniadowie, Marek Borowski – Szkoła Benedykta w Drohiczynie.
Nagrody w kategorii klas O – IV otrzymali: Jędrzej Gilewski – SP 4 w Łomży, Liliana Sienicka, Aleksandra Stawarz – SP 9 w Łomży, Alicja Bajkowska, Martyna Jamiołkowska, Natalia Rózio – SP 10 w Łomży, Maja Sokalska – SP w Drozdowie, Amelia Skrodzka Mikołaj Pastorczyk – SP w Konarzycach, Aleksandra Sierzputowska – SP w Śniadowie.
Nagrody w kategorii klas V – VIII otrzymali: Alicja Bożomańska, Nadia Zawojska, Wiktor Plona, Monika Chętnik – SP 9 w Łomży, Wanessa Włodkowska, Wiktoria Dąbkowska – SP w Śniadowie
Uroczystość wręczenia nagród uświetniły występy podopiecznych Pani Agnieszki Żemek – Pawczyńskiej ze Studia Wokalnego ROK w Łomży – Julii Antkiewicz, Oliwii Winiarek, Oliwii Samluk i Anny Rutkowskiej, “Jasełka” w wykonaniu dzieci z gr. „Elfy” pod kierunkiem Pani Marty Zawojskiej, Pani Agnieszki Niedbała oraz Pani Eweliny Cwalina z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Mały Artysta” w Łomży, a także obecność przedstawicieli instytucji kultury oraz seniorów.
Podziękowania, nagrody i wyróżnienia wręczały Pani Maria Dziekońska – Wicestarosta Łomżyński, Starostwo Powiatowe w Łomży, Pani Karolina Krzykowska – Zastępca Naczelnika Wydziału Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych Urzędu Miejskiego w Łomży oraz Pani Teresa Fromelc-Pawelczyk – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Fundatorami nagród i wyróżnień było: Starostwo Powiatowe w Łomży, Urząd Miejski w Łomży i Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży.
Organizatorem wydarzenia był Oddział dla Dzieci MBP w Łomży.
Dziękujemy wszystkim Nauczycielom za zachęcenie i przygotowanie uczniów do konkursu. Gratulujemy Laureatom i serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział.
Prace konkursowe można podziwiać w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, przy ul. 3 Maja 6 A.