Dzisiaj w Hali Kultury na Starym Rynku w Łomży odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego “I jak Ilustrator” skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym z Łomży i powiatu łomżyńskiego.
Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do jednego wybranego utworu, np. Aleksandra Fredry, Jana Brzechwy, Janiny Porazińskiej, Heleny Bechlerowej, Marii Czerkawskiej, Juliana Tuwima, Ludwika J. Kerna, Adama Bahdaja i Liliany Bardijewskiej, a celami promowanie polskiej poezji, rozbudzanie wrażliwości i kształtowanie dziecięcej wyobraźni, rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci.
Łącznie wpłynęło 67 prac.
Oceny prac dokonała komisja w składzie: Pani Gabriela Horosz – artysta plastyk, wicedyrektor Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka w Łomży, Pani Ewa Skłodowska – artysta plastyk, fotografik, nauczyciel Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka w Łomży oraz Pani Iwona Rafałowska – artystka, właścicielka Pracowni Ceramicznej „IWAart”, biorąc pod uwagę zgodność pracy z tematem konkursu, samodzielność wykonania pracy, pomysłowość oraz wykorzystanie różnych technik plastycznych.
Jury przyznało 16 wyróżnień, które otrzymali:
Alicja Zacharczyk, Przedszkole Publiczne nr 9 w Łomży
Kaja Suchoicka, Przedszkole Publiczne nr 9 w Łomży
Julia Gajda, Przedszkole Publiczne nr 9 w Łomży
Dawid Szczepankiewicz, Przedszkole Publiczne nr 9 w Łomży
Kornelia Ruszczyk, Przedszkole Publiczne nr 9 w Łomży
Anastazja Kwiatkowska, Przedszkole Publiczne nr 9 w Łomży
Róża Tomaszewska, SP 1 Łomża
Aleksander Gawkowski, Przedszkole Publiczne nr 9 w Łomży
Aleksandra Święćkowska, SP 1 Łomża.
Po odczytaniu protokołu przez Panią Iwonę Rafałowską, wyróżnienia i podziękowania wręczyła Pani Katarzyna Konopka – kierownik Działu Udostępniania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom za udział.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie, nauczycielom za zachęcenie i przygotowanie przedszkolaków do konkursu, gratulujemy laureatom.
Do końca lipca można podziwiać prace dzieci na wystawie w Hali Kultury na Starym Rynku w Łomży.