“To się musi powieść” – hasło tegorocznej 8. Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek współbrzmiało z tym, co przygotowałyśmy dla dzieci i ich rodziców. Główną atrakcją była rodzinna gra terenowa ph. “Czy to bajka, czy nie bajka” – nocne poszukiwania krasnali”, podczas której rodziny poszukiwały krasnali – uciekinierów z naszej biblioteki.

Jak się okazało, małe ludziki ukryły się m.in. w witrynach sklepów. W grze wzięło udział 12 rodzin i wszystkie krasnale zostały odnalezione – zatem akcja poszukiwawcza się powiodła : )

Noc rozpoczęła się spotkaniem ph. “Historia sztuki dla dzieci” – pierwszym z cyklu “Podróże po sztuce, muzyce i architekturze”, które prowadził Pan Piotr Chmielewski. Wykład skierowany był do wszystkich zainteresowanych – dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ostatnim punktem programu był darmowy seans “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica” udstępniony przez Organizatorów.

Ponadto, podczas Nocy odbyło się podsumowanie wakacyjnej akcji czytelniczej “Letnie czytanie”, którego zwycięzcę wybrali facebookowicze na naszym padlecie.