Już po raz szósty zapraszamy naszych Czytelników na Noc Bibliotek, czyli wieczór pełen atrakcji i dobrej zabawy. Tym razem przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji, której hasło przewodnie brzmi. „Czytanie porusza”. Impreza odbędzie się 3 czerwca br. (sobota) w godz. 18:00 – 1:00.

W ramach ogólnopolskiej Nocy Bibliotek organizujemy:

NOC DETEKTYWÓW (max. 30 osób w wieku 10 – 13 lat)
W programie:
– spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem – autorem powieści sensacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a ponadto dziennikarzem, detektywem, organizatorem wypraw, instruktorem survivalu, adeptem kung-fu
– spotkanie z policjantem
– nocna gra terenowa – całonocne śledztwo polegające na rywalizacji trzech grup detektywów w poszukiwaniu ukrytego skarbu. Różne ścieżki wiodą do tego samego celu. trzeba pokonać zagadki logiczne, odwiedzić niezwykłe miejsca w okolicy – od świadków wydarzeń po cmentarze – i wykazać się spostrzegawczością.

PLANSZÓWKI W NOC BIBLIOTEK (spotkanie otwarte) pod kierunkiem nieformalnej grupy miłośników gier planszowych ŁOMŻYŃSKA KOSTKA, czyli spotkanie z figurowymi grami bitewnymi, grami planszowymi, karcianymi, fabularnymi i modelarstwem.
W programie:
– rozgrywki w gry planszowe i karciane
– prezentacja figurkowej gry bitewnej “X WING”
– konkurs z nagrodami
oraz inne atrakcje.

Ponadto:
– książkowa loteria
– kiermasz książek.

Serdecznie zapraszamy!

Skip to content