Maurizio to kot i jednocześnie wielki muzyk. Planuje ruszyć w trasę koncertową do Włoch. Zazdrosne Giulio i Giorgio, sławne niegdyś muzykalne koty syjamskie mają jeden cel: przeszkodzić wschodzącej gwieździe w rozwoju kariery.

Czy ktoś wesprze Maurizio, który będzie mógł wystąpić w Rzymie? Jakie będzie zakończenie włoskiej przygody?

Seria Czytam sobie z bakcylem to książki rekomendowane dzieciom w wieku 6-9 lat, które nie zrażą się trudniejszymi wyrazami z przypisami.

Polecamy – Kozłowska K., Maurizio. Włoska przygoda, il. Żelewska A.

 

Z Krainy Zapomnianych Zabawek słychać wołanie o pomoc. Nie wiadomo jednak, kto jej potrzebuje. Bartek i jego przyjaciele, w tym smok wegetarianin o imieniu Chlorofil ruszają na ratunek. Tylko kogo ratować? Trzeba to ustalić.

Przygodowa, wręcz baśniowa; zabawna, ale i nieco straszna opowieść z pięknymi ilustracjami dla dzieci w wieku 6-12 lat.

  

Polecamy – Olszówka P., Kraina Zapomnianych Zabawek.

 

Kto chce się bawić w detektywa?

I znaleźć … skarb?

Opowieść o mających nadejść najlepszych wakacjach na świecie.

Wujek Jagi i Piotra jest archeologiem, czyli reprezentantem jednego z najciekawszych zawodów na świecie. Na wykopaliskach znajdują grób … wampira (!). Jakby tego jeszcze było mało, z grobu znika czaszka.
Polecamy całą serię starszym dzieciom, które czytając lubią rozwiązywać zagadki detektywistyczne i nie boją się logicznego myślenia. Ciekawa pod względem fabuły, w której zawarte są informacje z historii sztuki.
Polecamy – Guzowska M., Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka grobu wampira, il. Raczyńska A.
Skip to content