Dzisiaj odbyło się pierwsze z trzech dwugodzinnych spotkań w ramach projektu “LibrAfrica” organizowanych m.in. z uczniami z Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Łomży. Zadanie to wynik współpracy Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Dzieci z Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży. Naszym celem jest wspieranie rozwoju dzieci z najbiedniejszych rejonów Afryki.

Podczas pierwszego spotkania uczniowie poznali Afrykę z punktu widzenia fundacji MIRD. Oglądając prezentację (stworzoną przez fundację MIRD), uczestnicy projektu poszerzyli swoją wiedzę na temat życia afrykańskich dzieci, aktualnej ogólnej sytuacji gospodarczo-politycznej, a także kultur danych regionów.

Dzięki poleconym książkom popularnonaukowym, uczniowie zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi afrykańskich zwierząt oraz rejonów geograficznych. Uczestnicy projektu z chęcią wysłuchali fragmentów książki Łukasza Wierzbickiego “Afryka Kazika”, a także okazali zainteresowanie treścią kolejnych spotkań – tworzeniem książeczek dla afrykańskich dzieci.

Spotkanie zakończyło się wspólnymi podsumowującymi grami i zabawami.

Więcej informacji o MIRD i “LibrAfrica”.

#LibrAfrica
Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci