Dzisiaj odbyło się pierwsze z trzech spotkań w ramach projektu “LibrAfrica” organizowanych m.in. z uczniami kl. V ze Szkoły Podstawowej im. ppor. dh. Jadwigi Dziekońskiej ps. “Jadzia” w Konarzycach. Zadanie to wynik współpracy Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Dzieci z Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży. Naszym celem jest wspieranie rozwoju dzieci z najbiedniejszych rejonów Afryki.

Podczas pierwszego spotkania uczniowie poznali Afrykę z punktu widzenia fundacji MIRD. Oglądając prezentację (udostępnioną przez fundację MIRD), dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat życia afrykańskich dzieci, aktualnej ogólnej sytuacji gospodarczo-politycznej, a także kultur danych regionów.

Dzięki poleconym książkom popularnonaukowym, uczestnicy projektu zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi afrykańskich zwierząt oraz regionów geograficznych. Na kolejnych spotkaniach uczniowie będą tworzyć książeczki edukacyjne dla najbiedniejszych dzieci z Afryki.

Więcej informacji o MIRD i “LibrAfrica”.

#LibrAfrica
Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci