„HistoGranie” – projekt dofinansowany przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zdobyła dofinansowanie projektu w 5. edycji Konkursu „Zapraszamy do Gry – lokalne projekty edukacji kulturowej”, realizowanego przez Podlaski Instytut Kultury w ramach zadania “Bardzo Młoda Kultura” w woj. podlaskim.

Projekt ph. „HistoGranie” to cykl spotkań edukacyjnych, który był realizowany przez Oddział dla Dzieci i Oddział Zbiorów Specjalnych MBP w Łomży. Brali w nim udział uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Zakładach Spożywczych “Bona” w Łomży.

W ramach Projektu pn. „HistoGranie” zorganizowane zostały wycieczki edukacyjne z przewodnikiem po Łomży i na Forty Piątnica mające na celu poznanie ciekawych miejsc istotnych dla historii miasta i okolicznych miejscowości. Przeprowadziliśmy także Terenową Grę ph. „Łomżyńskie wędrówki”. Ponadto, przewidziane były dodatkowe zadania edukacyjne dla uczestników.

Celem Projektu było poszerzenie i promowanie wiedzy historycznej na temat miasta i regionu, ale również przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych.

Wybierając uczestników naszych działań chcieliśmy przyczynić się do szerzenia idei dostępności do kultury dla osób niepełnosprawnych. Mamy nadzieję, że po zakończeniu spotkań uczestnicy będą mieli większą świadomość własnej wartości, będą otwarci na nowe wyzwania, rozwiną swoje kompetencje społeczne i utrwalą historię łomżyńskich zabytków.

Dzisiaj odbyło się podsumowanie Projektu “HistoGranie” – podziękowania, ankiety ewaluacyjne, prezentacje prac Uczestników w ramach zadań edukacyjnych – lapbooków i gier planszowych, poczęstunek, wspólne zabawy przy grach planszowych.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Uczestnikom Projektu “HistoGranie”.

Zdjęcia w Galerii zdjęć.

Skip to content