Trwa XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (26 maja – 2 czerwca) ph. “Lubimy czytać polskich autorów”.
Celem akcji jest zachęcanie do regularnego czytania dzieciom oraz promowanie wartościowej literatury, w tym roku polskiej. Wraz z Organizatorami – Fundacją “Cała Polska Czyta Dzieciom” zachęcamy – czytajcie dzieciom co najmniej 20 minut dziennie.
W ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (26 maja – 2 czerwca) serdecznie zapraszamy na Dzień Dziecka z Biblioteką ph. “Stoi na Długiej lokomotywa” 🚂 już 31 maja od godz. 10.00 przed budynek Biblioteki Głównej, przy ul. Długiej 13.
Przed Wami wspólne, głośne czytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima – „motorniczym” 👨‍🏭 naszej lokomotywy będzie dziennikarz radiowy Adam Dąbrowski.
Ponadto, podczas spotkania odbędzie się:
🎨 rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Mały ilustrator” oraz wystawa prac
🌞 występ artystyczny dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Mały Artysta”
🌞 głośne czytanie utworów polskich autorów przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 7 w Łomży
🌞 zagadki literackie
🚂 wspólne kolorowanie lokomotywy
📚 kiermasz książek “Pod chmurką”.