Dni Literatury Dziecięcej 2018

Mar 12

Dni Literatury Dziecięcej 2018

Zapraszamy na Dni Literatury Dziecięcej (2 – 30 kwietnia 2018 r.):

2 – 30.04.
Lekcje biblioteczne:
Czekolekcja – lekcja z okazji Dnia czekolady
Z Elmerem o życiu w kratkę – lekcje dodające pewności siebie

2 – 30.04.
Co czytali, kiedy byli mali… – spotkania z gośćmi (godz. 10:00)

13.04.
Baw się czytaniem – czyli spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem (godz. 12:30)

Paweł Beręsewicz – autor opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci, tłumacz. Ukończył anglistykę na UW, uczył angielskiego w warszawskim liceum im. Reytana. Autor i współautor kilku słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich. Laureat licznych nagród literackich, z których najważniejsze to: Nagroda Literacka m. st. Warszawy (2010) za książkę Warszawa. Spacery z Ciumkami, Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego (2006) za książkę Ciumkowe historie w tym jedna smutna i książkę Tajemnica człowieka z blizną (2011),nagroda w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren (2011) za książkę A niech to czykolada! i za książkę Noskawery (2013). Książki A niech to czykolada!, Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek, Czy wojna jest dla dziewczyn? oraz Noskawery znajdują się na Złotej Liście Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

24.04.
Prawo na co dzień – czyli spotkanie z Jakubem Skworzem (godz. 10:30)

Jakub Skworz – autor książek dla dzieci i młodzieży, dziennikarz. Jako szesnastolatek rozpoczął serię wywiadów ze znanymi Polakami (m.in. Krzysztofem Zanussim, Markiem Konradem, Grzegorzem Turnauem oraz Jackiem Santorskim). Męskie rozmowy nastolatka rozeszły się w ponad 30 tysiącach egzemplarzy. W 2017 roku ukazała się książka Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz, pierwsza z cyklu opartych na faktach powieści dla młodzieży, które w fascynujący sposób przedstawiają losy najważniejszych postaci w historii Polski. Obecnie pracuje nad drugą książką o Marii Skłodowskiej-Curie. Jest autorem serii książek dla dzieci o Księżniczce Adeli i Wampirku, Alfredzie oraz Prawie bajki. Nieznajomość prawa szkodzi.

26.04.
Konkurs recytatorski Od miasta do miasta – poetyckie wędrówki po Polsce (prezentacje uczniów kl. I – III, godz.10:00, Domek Pastora)

27.04.
Konkurs recytatorski Od miasta do miasta – poetyckie wędrówki po Polsce (prezentacje uczniów kl. IV – VII, godz.10:00, Domek Pastora)

Spotkaniom towarzyszyć będzie sprzedaż książek zaproszonych autorów.