Zapraszamy na Dni Literatury Dziecięcej (2 – 30 kwietnia 2018 r.):

2 – 30.04.
Lekcje biblioteczne:
Łomżyńskie wędrówki – poznajemy nasze miasto
Z Elmerem o życiu w kratkę – lekcje dodające pewności siebie

2 – 30.04.
Sześćset słów na 600-lecie: Co czytali, kiedy byli mali – spotkania z gośćmi (godz. 10:00)

13.04.
Baw się czytaniem – czyli spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem (godz. 13:00)

Paweł Beręsewicz – autor opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci, tłumacz. Ukończył anglistykę na UW, uczył angielskiego w warszawskim liceum im. Reytana. Autor i współautor kilku słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich. Laureat licznych nagród literackich, z których najważniejsze to: Nagroda Literacka m. st. Warszawy (2010) za książkę Warszawa. Spacery z Ciumkami, Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego (2006) za książkę Ciumkowe historie w tym jedna smutna i książkę Tajemnica człowieka z blizną (2011),nagroda w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren (2011) za książkę A niech to czykolada! i za książkę Noskawery (2013). Książki A niech to czykolada!, Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek, Czy wojna jest dla dziewczyn? oraz Noskawery znajdują się na Złotej Liście Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

17.04.
Spacer z Jelonkiem po zabytkach Łomży – spotkanie z Gabrielą Szczęśną (godz. 10:00)

24.04.
Prawo na co dzień – czyli spotkanie z Jakubem Skworzem (godz. 10:30)

Jakub Skworz – autor książek dla dzieci i młodzieży, dziennikarz. Jako szesnastolatek rozpoczął serię wywiadów ze znanymi Polakami (m.in. Krzysztofem Zanussim, Markiem Konradem, Grzegorzem Turnauem oraz Jackiem Santorskim). Męskie rozmowy nastolatka rozeszły się w ponad 30 tysiącach egzemplarzy. W 2017 roku ukazała się książka Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz, pierwsza z cyklu opartych na faktach powieści dla młodzieży, które w fascynujący sposób przedstawiają losy najważniejszych postaci w historii Polski. Obecnie pracuje nad drugą książką o Marii Skłodowskiej-Curie. Jest autorem serii książek dla dzieci o Księżniczce Adeli i Wampirku, Alfredzie oraz Prawie bajki. Nieznajomość prawa szkodzi.

26.04.
Konkurs recytatorski Od miasta do miasta – poetyckie wędrówki po Polsce (prezentacje uczniów kl. I – III, godz.10:00, Domek Pastora)

27.04.
Konkurs recytatorski Od miasta do miasta – poetyckie wędrówki po Polsce (prezentacje uczniów kl. IV – VII, godz.10:00, Domek Pastora)

Spotkaniom towarzyszyć będzie sprzedaż książek zaproszonych autorów.

Skip to content