Już po raz drugi w naszej Bibliotece nie odbędą się Dni Literatury Dziecięcej w trybie stacjonarnym.

Dni Literatury Dziecięcej to cykl kwietniowych spotkań czytelniczych trwających od 2 do 30 kwietnia. Organizowane są co roku w naszej Bibliotece w celu rozpowszechniania czytelnictwa wśród dzieci. W dniu rozpoczynającym DLD obchodzimy rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena, a także Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej.

W naszej Bibliotece w tym czasie zawsze odbywają się spotkania z ciekawymi ludźmi, np. z przedstawicielami różnych zawodów (muzykiem, dziennikarzem, urzędnikiem, fryzjerem). Goście czytają dzieciom fragmenty książek, opowiadają o swoim dzieciństwie i ulubionych książkach z tamtych lat, a także przedstawiają swoje pasje. Mali czytelnicy mają okazję do zadawania pytań, rozmowy z interesującymi ludźmi. Ponadto, zapraszamy dzieci na spotkania autorskie, warsztaty oraz zachęcamy do udziału w konkursach.

W tym roku mobilizujemy naszych Użytkowników facebooka, Czytelników do aktywności on-line.

W kwietniu 2020 r. w akcji czytelniczej “Co czytali, gdy byli mali” swoje ulubione książki z dzieciństwa polecali głównie bibliotekarze. Teraz zapraszamy wszystkich miłośników książek do czytania, nagrywania i przesyłania fragmentów ulubionych bajek, baśni i ballad z dziadkowej szuflady w ramach promowania czytelnictwa wśród dzieci.

Ponadto, zachęcamy do udziału w quizie wiedzy „Między nami książkami”, konkursie recytatorskim on-line ph. Wiosna, lato, jesień, zima w moich rymach – wiersze o porach roku  (skierowanym
do uczniów szkół podstawowych Łomży i powiatu), konkursie plastycznym Mały ilustrator (skierowanym do przedszkolaków) a także w Zagadkowy środach, czyli zagadkach literackich publikowanych na facebooku.

REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO WIOSNA LATO … I KLAUZULE

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO MAŁY ILUSTRATOR I KLAUZULE

W maju odbędzie się konkurs czytelniczy. Zachęcamy uczniów klas V – VII szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego do udziału.

REGULAMIN KONKURSU CZYTELNICZEGO APETYT NA PRZYGODĘ; KLAUZULE DO KONKURSU CZYTELNICZEGO APETYT NA PRZYGODĘ