Apetyt na przygodę

14 maja 2021 roku w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży odbyła się już IX edycja Międzyszkolnego Turnieju Czytelniczego skierowanego do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego. W tym roku młodzież wykazała się znajomością książek polskich autorów: Antykwariusz E. Karwan-Jastrzębskiej,  Tarantula, Klops i Herkules J. Olech,  Czworo i kości K. Szymeczki,  Dzika mrówka i Jezioro Złotego Lodu A. Perepeczki i Tajemnicza wyprawa Tomka A. Szklarskiego. Konkurs  Apetyt na przygodę zorganizowany został w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ph. Znajdziesz mnie w bibliotece.

Celami konkursu było: zainteresowanie uczniów twórczością polskich autorów, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, ćwiczenie pamięci, kojarzenie zdarzeń, kształcenie umiejętności współpracy w grupie.

W tym roku ze względu na obostrzenia epidemiczne mogło zgłosić się jedynie 5 drużyn. W konkursie udział wzięli reprezentanci trzech szkół z Łomży: Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży, Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży i Szkoły Podstawowej nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży i jednej z powiatu – Szkoły Podstawowej w Kisielnicy. Trzyosobowe drużyny zostały wyłonione w wyniku eliminacji szkolnych. Konkurs składał się z trzech etapów, podczas których uczestnicy odpowiadali na pytania ustne i pisemne oraz formułowali wypowiedzi na podstawie wysłuchanych fragmentów.

Nad przebiegiem konkursu czuwała Komisja w składzie: Pani Anna Rogińska – menager Restauracji Retro, Pani Jolanta Żochowska –  kierownik Filii nr 1 MBP w Łomży oraz Pan Kamil Leszczyński – dyrektor  Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów w Łomży.

W wyniku zmagań czytelniczych laureatami I miejsca zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kisielnicy – Daria Korwek, Julia Sakowska i Damian Korwek, pod kierunkiem Pani Agaty Sokół; II miejsca – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza  w Łomży – Zuzanna Krawczyk, Anna Żelazna i Piotr Koczyński, pod kierunkiem Pani Katarzyny Kwiatkowskiej; III miejsca – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży – Karolina Ożga, Dominika Żelechowska i Mikołaj Chmielewski, pod kierunkiem Pani Marzeny Anny Chętnik. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia oraz pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy za udział i GRATULUJEMY!

ZDJĘCIA W GALERII.

Skip to content