Dzisiaj w naszej Bibliotece gościliśmy Panią Wiolettę Piasecką – autorkę książek, scenariuszy teatralnych, wierszy, tekstów piosenek oraz słuchowisk radiowych.
Pisarka współpracuje z Wydawnictwem NIKO z Kijewa Królewskiego, Teatrem Muzycznym Syrenka z Warszawy oraz teatrem Zielony Melonik z Rzeszowa, publikuje w czasopismach „Guliwer”, „Biblioteka w Szkole”, „Dziennik Bałtycki” i innych, a także pisze słuchowiska dla Polskiego Radia Lublin.
Na zaproszenie Polonii Pisarka uczestniczyła w spotkaniach autorskich w Stanach Zjednoczonych, Francji, Norwegii, we Włoszech i na Litwie (źródło: strona internetowa Autorki.)
Na spotkaniu promowana była przede wszystkim wzruszająca książka “Ignaś. Opowieści patriotyczne”. Autorka w rewelacyjny sposób przedstawiła dzieciom ciekawostki dotyczące życia wielkich Polaków, m.in. Ignacego Paderewskiego i Karola Wojtyły. Pisarka utrzymując doskonały kontakt z dziećmi zadawała zagadki, na które odpowiedzi uczniowie muszą znaleźć w różnych źródłach informacji. Ponadto, Autorka zaprezentowała swoją idealną pamięć recytując utwory Adama Mickiewicza. Podczas ostatniej części spotkania uczestnicy mogli poczuć się jak dziennikarze zadając pytania Pisarce. Niezwykła osobowość Autorki, Jej pasja chęci poznania i niesamowita umiejętność opowiadania sprawiły, że ta wizyta na długo zostanie w naszych wspomnieniach.
Na spotkanie przyszli uczniowie klas III a i III b ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wł. Broniewskiego w Łomży. Serdecznie dziękujemy za obecność i aktywność.
Po spotkaniu istniała możliwość zakupu książek Autorki i uzyskania bezcennego autografu.
Zdjęcia w Galerii zdjęć.
Skip to content